Naše tipy

Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm

Národní kulturní památka. Největší a nejstarší skanzen ve střední Evropě byl založen v roce 1925 a v jeho třech expozicích, Dřevěném městečku, Valašské dědině a Mlýnské dolině, je rozmístěno téměř 100 památkových objektů.

Tarzánie Trojanovice – horský lanový park Ráztoka

Máte dojem, že tento výlet na lana nebude nic pro vás? Právě v tom případě byste to určitě měli vyzkoušet! Než se vydáte na trasu, dostanete odpovídající vybavení a také instruktáž vzhůru na lana, visuté žebříky a mosty, houpající se klády, lávky, sítě a další překážky. Zřejmě nejvíce vzrušující patří padesátimetrová jízda ve čtrnáctimetrové výšce nad říčkou Lomná.

Hrad Hukvaldy

Je jedním z největších hradů na Moravě. Na kopci nad obcí Hukvaldy, uprostřed obory plné daňků a muflonů se tyčí z dálky viditelné, rozsáhlé hradní opevnění hradu Hukvaldy. Z věže hradu Hukvaldy je krásná vyhlídka do širého okolí na hřebeny Beskyd, městečko Kopřivnici, Příbor a přes Fryčovice až k Ostravě.

Technické muzeum Tatra Kopřivnice

Nejucelenější sbírka věnovaná kopřivnické vozovce, později proslavené jako fenomenální automobilka TATRA. Na šedesát osobních a nákladních automobilů ze všech etap výroby doplňují podvozky, motory, modely, designérské návrhy, trofeje ze sportovních klání, dobové fotografie a různé rarity.

ZOO Ostrava

Svou rozlohou 100 hektarů je druhou největší zoologickou zahradou v Česku. Zoo leží v lesoparku v městské části Stromovka. Nejcennějšími chovanými zvířaty jsou vzácné druhy lemurů, např. lemuři Sclaterovy nebo lemuři rudobřiší. Ostravská Zoo je jedinou zahradou v ČR, která je chová.

Hrad Štramberk

Hrad z konce 13. stol. stojící na skalnatém vrcholu tzv. Zámeckého kopce, tvoří výraznou dominantu malebného lašského městečka Štramberk. Střední hlavní věž byla přestavěná na počátku 20. století na turistickou rozhlednu. Trůba – jak je věž ve zdejším kraji lidově nazývána, se stala symbolem kdysi mohutného hradu.

Dolní VÍTKOVICE

Světově unikátní areál v centru Ostravy, kde se mezi léty 1828 až 1998 těžilo uhlí a vyrábělo surové železo. Teď se industriální komplex změnil na jedinečné vzdělávací, společenské a kulturní centrum s nadregionálním dosahem. Skipovým výtahem se jezdí na vrchol vysoké pece č. 1, v aule Gong v někdejším plynojemu probíhají odborné konference, mezinárodní kongresy a v Malém světě techniky U6 si hrají děti i jejich rodiče. V areálu se také nachází Velký svět techniky, který ukazuje vědu a techniku jako zábavnou hru, a také kulturní čtvrť Hlubina lákající nejen hudebníky a kapely, ale také sochaře, grafiky, vizuální umělce, milovníky hudebních koncertů a jiných kulturních akcí.